Відкриті уроки та заходи

Тиждень англійської мови 2020

Вивчення іноземної мови – процес складний, проте багатогранний і цікавий. Для підвищення інтересу до її вивчення, в рамках Тижня англійської мови, в КЗ СЗШ №4 ім. А.С. Макаренка (директор Клімова Н.А.) були проведені ряд уроків та заходів з елементами STEM-освіти, де учні спілкувалися англійською мовою, проявляли ініціативність та підприємливість, демонстрували свої лексичні, граматичні та країнознавчі знання, проявили свою креативність, творчість, вдосконалювали мовленнєві здібності та демонстрували організовану злагоджену роботу в командах.  English is really interesting! 

Фотозвіт

 

 

28.10.2020 в КЗ СЗШ№4 ім. А.С. Макаренка (директор Клімова Н.А.) у творчій та продуктивній атмосфері відбулося засідання педагогічної ради, де розглядались аспекти поглиблення знань про інноваційні технології навчання, а саме, STEM-освіту, як технологію формування та розвитку розумово-пізнавальних і творчих якостей учнів, обмінювались досвідом з їх використання, обґрунтовували доцільність впровадження інновацій в освітній процес. Бо сьогодні зростає потреба в нових формах освіти, новому навчанні, набутті навичок, оволодінні компетентностями для розвитку само ефективної особистості дитини в освітньому просторі. 

Фотозвіт

 

 

Бібліотечний флешмоб

Сьогодні у бурхливий час розвитку інфрмаційних технологій та стрімких життєвих змін, бібліотеки залишаються місцем з особливою атмосферою, де кожен відвідувач віднайде для себе щось цікаве та пізнавальне.

Шкільна бібліотека СЗШ №4 ім.А.С.Макаренка (директор Клімова Н.А.) разом з активними читачами підготували бібліотечний флешмоб (бібліотекар Здор Н.Є.) присвячений до Всеукраїнського дня бібліотек. Головною метою було залучення нових здобувачів освіти до активного читацького життя шкільної бібліотеки.

Активні читачі зібралися в бібліотеці для просвітницької акції під гаслом: "Читання - ось краще навчання!"

Фотозвіт

 

 

«І твоя, Кобзарю, слава не вмре, не поляже…» -  під таким гаслом розпочалася низка заходів у КЗ СЗШ №4 ім.А.С.Макаренка (директор Клімова Н.А.), яку традиційно називають Шевченківським тижнем. Так, 04.03.20, був проведений захід «Тарас Шевченко…Геній, мислитель, пророк» (вчитель Полякова Г.І.), який був спрямований на вшанування пам'яті видатного художника слова Т.Г. Шевченка. На святі звучали вірші Т.Г. Шевченка у виконанні учнів, глядачі не залишились байдужими переглянувши інсценізацію «Малий Тарас із матір'ю» та учнівську виставку малюнків за творами великого Кобзаря. Недаремно кажуть: «Поезія Шевченка – це мелодія душі». Продовжив низку заходів 11.03.20  конкурс на кращого декламатора віршів Шевченка «Вогненне слово Кобзаря» серед учнів 5-11 класів (вчитель Вишницька О.В.). На святі учні декламували вірші та уривки з поем відомого поета, виконували пісні на слова Т.Шевченка. Також була організована книжкова виставка, бо творчість Великого Кобзаря нікого не залишає байдужим, а велика історична спадщина дає можливість отримати чітке уявлення про той час і те життя, яке прожив поет.

Фотозвіт

 

На формування ключових компетентностей з англійської мови у здобувачів освіти КЗ СЗШ№4 ім. А.С. Макаренка (директор Клімова Н.А.) був спрямований захід «Interesting English» (вчителі Титаренко К.С., Пасічник А.В., Мовчан Ю.Г.) для учнів 2-10 класів, проведений 05.06.20. Змагання команд 5-6 класів гармонійно доповнювали творчо обдаровані учні (звучали пісні, вірші англійською мовою), активні глядачі, підтримувалась  ініціатива в здійсненні мовленнєвої діяльності учнів та інтерес до вивчення англійської мови. Вінцем заходу стала інсценізація казки «Попелюшка». Дякуємо учасникам за активну участь!

Фотозвіт

 

Тиждень української мови та літератури

      Проведений урок з української мови "Звуки мови. Голосні та приголосні звуки" у 5-А класі (вчитель Полякова Г.І.) ставив за мету поглибити й систематизувати знання з фонетики, закріпити знання учнів про звуки мови і мовлення, пояснити, як творяться голосні й приголосні звуки, навчити правильно їх вимовляти, розвивати фонематичний слух, слухову й зорову пам'ять, збагачувати словниковий запас, виховувати почуття любові до рідної мови, почуття національної гідності, повагу до українського народу, його історії, формувати розуміння того, що українська мова – наш скарб.

Урок проходив у груповій формі організації освітнього процесу, щільно насичений ТЗН та ІКТ. Вчитель Полякова Г.І. органічно поєднала фронтальні, групові, індивідуальні форми роботи, використала активні методи навчання. Учні розвивали свої вміння й навички у фонетичному спостереженні, вчилися відмічати, що зі зміною  звука змінюється лексичне значення слова, заповнювали звукові пропуски в прислів’ях. Позитивний настрій, що панував на уроці, сприяв високій працездатності уроку.

 

Мета заходу до Дня української писемності та мови у 10, 11 класах (вчитель Вишницька О.В., вчитель української мови і літератури) – сприяти усвідомленню значення рідної мови, розвивати пізнавальний інтерес учнів, кмітливість, спостережливість, творчі поетичні здібності, розвиток декламаторських здібностей; виховувати почуття поваги до історичного минулого нашої країни, почуття національної свідомості та нерозривного зв’язку зі своїми предками, естетичні почуття до української пісенної творчості, патріотичні почуття та усвідомлення української приналежності, прагнення передавати нащадкам наш скарб – українську мову, тобто розвивати загальні та предметні компетентності (Спілкування державною мовою, Математична грамотність, Компетентності в природничих науках і технологіях, Інформаційно-цифрова компетентність, Уміння вчитися впродовж життя, Соціальні і громадянські компетентності, Підприємливість, Загальнокультурна грамотність, Екологічна грамотність і здорове життя).   

 

 

 Семінар вчителів географії

31.10.2019 в СЗШ№4 ім. А.С. Макаренка  проведено міський майстер – клас «Зміни в освіті як фактор оновлення змісту і форм організації освітнього процесу в закладі» для вчителів географії шкіл міста. В ході заходу учителі спробували себе в ролі шукачів скарбів, взявши участь у Квесті «Знаю! Вмію! Надихаю! Дію!» та в теплій, дружній атмосфері вчилися використовувати Інтернет – ресурси в роботі учителя географії.

 

Дякуємо за позитив, що передався і нашому колективу! 

 

Семінар-практикум учителів української мови

 12.03.2019р. в КЗ СЗШ №4 ім.А.С.Макаренка відбувся семінар-практикум учителів української мови «Особистісно-зорієнтоване навчання та розвиток інноваційної особистості з критичним мисленням».

Протягом теоретично-практичної частини вчителі нашої школи познайомили своїх колег з практичним використанням на уроках та позаурочний час інтерактивних технологій навчання: онлайн-сервісу LearningApps (Вишницька О.В.) та конструктора тестів EasyQuizzy (Полякова Г.І.).

Під час майстер-класу «Впровадження технологій розвитку критичного мислення на уроках української мови та літератури» Вишницька О.В. запросила колег побути в ролі учнів під час роботи за методами «Кластер», «Пазл» та «Даймонд».

Учнями-екскурсоводами під керівництвом Комарь С.М. для гостей було проведено подорож у часі в Музеї історії освіти міста від початку становлення освіти в нашому місті до сьогодення.

Під час заходу «Творчість у кожному з нас» (педагог-організатор Пасічник А.В.)  кожний учасник відчув себе творчою особистістю. 

Фотозвіт