Історія школи

Сонячним  вересневим днем 1973 року  гостинно відчинила двері новозбудована загальноосвітня школа № 4 м. Дніпродзержинська. Сьогодні з великою вдячністю в серці  і глибокою шаною згадуємо ім'я першого директора школи Семенова Михайла Микитовича, учасника Великої Вітчизняної війни, нагородженого Почесною грамотою «За взяття Берліну».Усі свої зусилля він спрямував на становлення молодої школи,  захоплюючи своїм ентузіазмом колег, навчаючи їх працювати, поважати учня, себе, любити педагогічну працю.

З 1975 до 1994 року середню школу очолювала Синяговська Жанна Луківна. Це ерудована жінка, яка поєднала в собі доброзичливість і вимогливість. Вона зуміла створити в колективі атмосферу довіри і взаємоповаги. Її професійне кредо - не зупинятися на досягнутому, завжди  перебувати у творчому пошуку.

З 1980 по 1989 роки на базі навчального закладу було організовано роботу педагогічних класів. 314 випускниць яких отримали посвідчення про присвоєння їм кваліфікації вихователів дошкільного закладу.

1988 рік. Славетна сторінка вписана до історії школи. 13 березня виповнилося 100 років від дня народження видатного педагога та письменника А.С.Макаренка. В зв'язку з цією подією міська газета «Дзержинець» від 23.03.1988 року писала: «Святковий настрій панував серед учнів та викладачів середньої школи №4. Директор навчального закладу  Жанна Луківна Синяговська на шкільній лінійці зачитала постанову Ради Міністрів УСРС про присвоєння школі імені А.С.Макаренка та вітальну телеграму з цієї нагоди Міністерства освіти УРСР. Адже саме середня школа № 4 серед семи інших навчальних закладів республіки була удостоєна такої високої честі.»

У 1994 році Синяговська Ж.Л. передала справу  свого життя молодій енергійній колезі Клімовій Ніні Анатоліївні, вчителю математики, спеціалісту вищої категорії, «вчителю-методисту», «Відміннику освіти України», депутату районної ради. Це - директор нового покоління, розумний, мудрий, рішучий, з почуттям відповідальності і за справу, і за ввірених їй людей.

Протягом трьох поколінь поряд з нами працюють люди з натхненням молодого вчительського серця, які з 1 вересня 1973 року зустріли перших учнів на шкільному подвір'ї і всі ці роки не розлучалися із рідною школою. Це вчитель малювання і креслення Тонконог Галина Павлівна.

5 жовтня 2001 року  в навчальному закладі розпочав  роботу шкільний музей  імені А.С.Макаренка. Матеріали: підручники, посібники, медалі А.С.Макаренка надав Лисенко Петро Георгійович директор музею у місті Кременчук, кандидат педагогічних наук, заслужений працівник культури України, який був присутній на відкритті шкільного музею. Нажаль, ця видатна людини пішла з життя…

За найвидатніші педагогічні досягнення вчителі нагороджуються медаллю А.С.Макаренка.

Однією  з таких  педагогів була вчитель історії Стратій Парасковія Костянтинівна, яка працювала в нашій школі. Парасковія Костянтинівна - жінка з чуйним серцем, розумними очима, з високою щирою душею. Її уроки стали уроками життя для багатьох вихованців. За  вагомі досягнення в справі виховання та навчання підростаючого покоління була нагороджена грамотами різних рівнів, «Відмінник народної освіти». Родина Стратіїв передала  шкільному музею нагороди та документи Парасковії Костянтинівни.

Саме в нашому навчальному закладі набували досвіду та оволодівали педагогічною майстерністю освітяни,  що займають керівні посади закладів освіти міста:

• Наказний Микола Олексійович - директор технічного ліцею №1;

• Єфремова Людмила Сергіївна - директор НВК № 13;