Події

Напередодні Дня українського козацтва і Дня захисників та захисниць України в Гімназії №4 ім.А.С.Макаренка (директор Н.Клімова) пройшли наступні заходи: для учнів 1-4 класів відбулися "Козацькі забави"; учні 5 класів відвідали театр для перегляду концерту "Ми - діти твої, Україно!"; учні 8-9 класів прийняли участь у спортивно-патріотичному квесті "Козацькі розваги". Вітаємо учнів 9-Б класу з перемогою в квесті!

Бережімо спогади про наше минуле!
Пишаємось своєю історією!

Мріємо про мирне небо над Україною!

Фотозвіт

 

 Олімпійський тиждень 2021

О спорт! Ти - справедливість!

Дороги чесні і прямі!
До цілі з нами ти крокуєш
І в справедливості своїй
Ти нас полониш і чаруєш.
Саме таким стало гасло цьогорічного Олімпійського тижня в Гімназії №4 ім.А.С.Макаренка (директор Н.А. Клімова).
В рамках тижня учні прийняли участь у спортивно-оздоровчому квесті "Здоровим бути модно", дан старт шкільній спартакіаді, пройшов шашечний турнір і спортивна руханка "А ти вмієш так?", проведений урок "Олімпійська збірна України".
Здоровим бути модно! Будьте здорові!
 

 

 

 

 Перше вересня 2021 

Родина Гімназії №4 ім.А.С.Макаренка дружньо с посмішкою та радістю на обличчі зустріла 1 вересня 2021р.

Рік незабутній в історії: Україна святкує 30 років Незалежності, СЗШ №4 ім.А.С.Макаренка отримала статус Гімназії!

Зі святами, любі друзі! Натхнення, творчих успіхів, яскравих вражень в Новому навчальному році!

  

  

  

   

 

 

 

День пам’яті та примирення 2021

Ніхто не забутий.

На полі ніхто не згорів;

Солдатські портрети

На вишитих крилах пливуть...

І доки є пам'ять в людей,

І живуть матері;

Допоки й сини, що спіткнулись об кулі,

Живі!

Б. Олійник 

Друга світова війна все далі й далі від нас. Ми всі знаємо, що вона була страшною та кривавою, що загинула на ній невимовна кількість мільйонів людей, які просто хотіли жити. Напередодні Дня перемоги в нашій школі КЗ Середня загальноосвітня школа №4 ім.А.С.Макаренка (директор Клімова Н. А.) відбулася низка традиційних патріотичних заходів. Під гаслом "Пам'ятаємо! Перемагаємо!" вчителі початкової школи разом із учнями провели Єдиний урок мужності до дня Пам'яті та Примирення, згадали тих, хто загинув у роки війни та звеличив нашу землю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Метою заходів було виховувати у дітей почуття патріотизму; поважне відношення до історичної пам'яті свого народу; моральну культуру учнів, розвивати здатність відчувати, співпереживати, вміти слухати оточуючих!

 

  

Ніколи знову!

Під таким гаслом пройшли заходи до Дня Пам’яті та Примирення в СЗШ №4 ім.А.С.Макаренка (директор Клімова Н.А.): усний журнал (5 клас), урок-подорож «Сторінками минулого» (6 класи), круглий стіл «Жіночі історії ІІ світової війни» (8 класи), урок мужності «Тих днів не стерти з пам’яті людської» (7, 9 класи), »віртуальна екскурсія «Пам’ять - в гранітних пам’ятниках» (11 клас).

Здобувачі освіти середньої та старшої школи створювали колажі та панно, стіннівки, відвідували військове кладовище з метою вшанування пам’яті героїв ІІ світової війни.

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки й сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти.

Докладний фотозвіт

 

Великдень -2021

Великдень - величне і світле свято для кожного з нас. Наша шкільна родина, учні початкових класів КЗ Середня загальноосвітня школа #4 ім. А.С.Макаренка (директор Клімова Н. А.) теж готувалася до свята, як належить. Класні керівники разом з учнями провели такі заходи: "Великодній кошик ", "Писанки в вербовій корзині- Великдень на Україні",  тематичний тиждень "Великдень ",  креативно оформили класні кімнати, щоб створити особливий настрій до великого весняного свята. 

Всі ці заходи,проведені у школі виховують шанобливе ставлення до традицій попередніх поколінь, збагачують всіх духовно та засвідчують те, як радісно і велично Великдень зустрічають і святкують не лише дорослі, а й діти!

 

Ще фото

 День цивільного захисту в СЗШ №4 мі.А.С.Макаренка 

Народна мудрість говорить: «Немає нічого дорожчого за життя і здоров’я людини».

Робота з безпеки життєдіяльності дитини планується в нашому закладі (КЗ СЗШ№4 ім. А.С. Макаренка, директор Клімова Н.А.) на весь календарний рік.

Ось і сьогодні в нашому закладі пройшов День Цивільного захисту в рамках Тижня безпеки дитини та основ безпеки життєдіяльності.

Проводились різні форми роботи: години спілкування, заняття, ігрова діяльність, спостереження, конкурси, бесіди, онлайн-екскурсії, перегляд відео сюжетів, читання художньої літератури, творча діяльність дітей (виготовлення пам’яток по ТБ) на теми: «Надзвичайні ситуації у приміщенні», «Цивільний захист. Дії населення під час надзвичайних ситуацій», «Обережно: газ! Першочергові дії під час витоку газу» та багато інших.

Дуже змістовною і цікавою була зустріч учнів 2А класу з Гавриловим Сергієм Віталійовичем, фахівцем відділу забезпечення заходів з попередження НС у місті Кам‘янському ЦЗД ГУ ДСНС України та Дніпропетровської області.

У сучасному швидкоплинному світі важливою залишається проблема профілактичної роботи щодо формування навичок безпеки життєдіяльності. Тому виникає необхідність навчати дітей свідомо ставитися до свого здоров’я, особистої безпеки та безпеки навколишніх з метою поліпшення якості організаторської, практичної і освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки, захисту життя і норм поведінки в надзвичайних ситуаціях.

Фотозвіт

 

 

 

 

 Шевченківські дні в СЗШ №4 ім.А.С.Макаренка

В історії кожного народу серед її великих людей є творці, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія.

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття… » - саме такими словами розпочався щорічний конкурс читців віршів великого українського поета, художника та мислителя Т.Г.Шевченка, який був проведений 10 березня у СЗШ №4 ім. А.С.Макаренка (директор Клімова Н.А.).

Діти з великим ентузіазмом взяли участь у конкурсній програмі, представляючи слухачам свої улюблені твори. Також на заході звучали пісні та мелодії на слова Т.Шевченка.  Усі переможці конкурсу читців були нагороджені грамотами.

 

 

 День Святого Валентина

Так ніхто не кохав. Через тисячі літ

лиш приходить подібне кохання.
В день такий розцвітає весна на землі
І земля убирається зрання…
(В.Сосюра)
12 лютого, напередодні Дня Святого Валентина, в СЗШ №4 ім.А.С.Макаренка (директор Клімова Н.А.) вирували думки тільки про кохання і дружбу.
В закладі працювала пошта валентинок, РАЦС, де бажаючі могли отримати свідоцтво про одруження або про свідоцтво про дружбу. Також створена тантамареска, де кожен міг відчути себе АМУРчиком.

Зі святом кохання та дружби! Зі Святом Валентина!

Фотозвіт

 

 

 День Пам’яті героїв Крут

І слава їх встає не вмерши,

Ятринь крізь відстані і час.
Було їх триста.
Триста перший -
І ти, і я, і кожен з нас.
(Петро Шкрабюк)
28.01.2021 в СЗШ №4 ім.А.С.Макаренка (директор Клімова Н.А.) пройшли заходи до Дня Пам’яті героїв Крут: усний журнал "Ми пам’ятаємо!", година спілкування "Герої не вмирають!", інформаційна година "Мов град із неба сипалися кулі, косили молодь - український цвіт", виставка "День пам’яті героїв Крут", випуск шкільного дайджесту.
Любіть Україну, як вірні сини,
Віддати життя їй готові,
Як юні сини, що життя віддали
Під Крутами, всі, як герої...
(Василь Криволап)

 

 

 День Соборності України

 

Буває часом сліпну від краси

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,

Оці степи, це небо, ці ліси,

Усе так гарно, чисто, незрадливо,

Усе як є - дорога, явори,

Усе моє, все зветься Україна.

(Ліна Костенко)

З метою формування національної свідомості школярів, виховання патріотів рідної держави, в СЗШ №4 ім.А.С.Макаренка (директор Клімова Н.А.) пройшли онлайн-заходи до Дня Соборності України

Фотозвіт

 

 

  Новорічні свята 2020

Новий рік іде Землею

В чистім полі без доріг.
Дід Мороз приходив сивий
В 4-ту школу на поріг.
Всіх вітає він зі святом!
Подарунків - цілий дім!
Школа, школа ти 4-та,
З Новим роком, Роком Мрій!

Саме під таким гаслом пройшли новорічні свята в СЗШ №4 ім.С.А.Макаренка (директор Клімова Н.А.).

Фотозвіт

 

Молодь за здоров’я - 2020

З 1-30 листопада в КЗ СЗШ№4 ім. А.С.Макаренка (директор Клімова Н.А.) з метою попередження деструктивної поведінки та для формування валеологічного світогляду у підростаючого покоління був проведений місячник превентивного виховання “Молодь за здоров’я. Здорова дитина - майбутнє України”. В ході місячника учні школи згідно вікових категорій: створювали колажі, приймали участь у дискусіях та прес-шоу, присвячених здоровому способу життя, а також були спритними та швидкими в  спортивних змаганнях «В здоровому тілі – здоровий дух».

Здоровим бути модно! Будьте здорові!

Фотозвіт

 

Тиждень безпеки життєдіяльності

 

Дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. На формування цих знань був спрямований Тиждень безпеки життєдіяльності, проведений в КЗ СЗШ№4 ім. А.С. Макаренка (директор Клімова НА.). Навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє. Форми проведення заходів з профілактичної роботи з питань здорового способу життя та безпеки життєдіяльності проведені з урахуванням вікових категорій учнів.

Дякуємо за вашу активність! Будьте здорові та у безпеці!

Фотозвіт

 

 

 Екомаркування - це просто!

В СЗШ №4 ім.А.С.Макаренка вчителем географії Лихошерстовою О.В. було проведено заходи спрямовані на формування знань екологічного маркування. Учні школи були ознайомлені з основними поняттями та видами екологічних маркувань в різних країнах. Також було проведено конкурс відеороликів "Екомаркування - це просто!". Відео - переможець конкурсу було продемонстровано під час уроків географії, пов’язаних з різними видами промисловості.

Відео - переможець конкурсу

 

Урок доброти

СЗШ №4 ім.А.С.Макаренка (директор Клімова н.А.) прийняла участь у "ІІІ Всеукраїнському уроці доброти" про гуманне та відповідальне ставлення до тварин, присвяченого Всесвітньому дню захисту тварин.

В ході уроку здобувачі освіти розповідали про своїх домашніх тварин та з’ясовували як правильно за ними доглядати, створювали з фото колажі. Прийняли участь у "Хвостатій вікторині", проведеній представником еклологічного центру Буравовим Станіславом, де переможцями стали учні 5 класу.

Фотозвіт

 

 Продовжуємо осінній калейдоскоп заходів у СЗШ №4 ім.АС.Макаренка.

До Дня народження смайлика шкільний парламент підготував фотозону.

До Дня миру в закладі пройшов флешмоб з оформленням тематичного панно "Ми за мир без війни!"

З 28.09 по 02.10 у закладі відбулася виставка "Colorful City Life: Kamenskoe-2020" молодого креативного фотографа Явтушенка Богдана, під час якої здобувачі освіти змогли поглянути іншим поглядом на давно знайомі місця.

Фотозвіт

 Всеукраїнська акція "Один мільйон дерев за 24 години"

Продовжується осінній марафон заходів у КЗ СЗШ №4 ім.А.С.Макаренка (директор Клімова Н.А.). 17.10.2020 заклад приєднався до Всеукраїнської акції "Один мільйон дерев за 24 години".

Представники екологічної команди "Зелений світ" на території школи висадили 6 беріз, 3 ялівця та 1 ялинку. Посадивши молоденькі саджанці, учні протягом навчання в школі будуть спостерігати, як вони перетворяться на великі могутні дерева.

Фотозвіт Відео

Спартакіада 2020

У сонячний осінній день 10.09.2020 у КЗ СЗШ №4 ім.А.С.Макаренка (директор Клімова Н.А.) пройшло щорічне Свято відкриття шкільної спартакіади, присвячене Дню фізичної культури і спорту.

Учні школи взяли участь у спортивних естафетах, малювали на асфальті на тему "Ми за спорт!", створювали колажі "Ми - олімпійці!", брали участь у квесті під девізом "Спорт, здоров’я та краса". У ході змагань діти із великим задоволенням пригадували пісні на спортивну тематику, згадували відомих спортсменів, змагалися у спритності та кмітливості. Усюди звучав дитячий веселий сміх. Цей день надовго запам’ятається нашим учням.
Всі заходи проводилися з дотриманням соціальної дистанції та протиепідемічних вимог.